Hakkımızda

Firmamızın kuruluş tarihi,1950 senelerine dayanmaktadır.Kurulmadan önceki deneyimleri ise göz ardı edilmeyecek kadar büyüktür. İlk uğraş Necip AÇKINGÜL tarafından 1937 senesinde Feshanede şardon ustalığı ile başlamıştır. Daha sonraları bu uğraş bir sanat haline getirilerek,hala faliyette olan ve adını taşıdığımız SAĞLAM İŞ SANAYİ FIRÇALARI şirketine dönüşmüştür. 1972 senesinde ikinci kuşak olan Necdet AÇKINGÜL tarafından faaliyetlerine 2002 yılına kadar devam etmiştir. Üçüncü kuşak olan Serkan AÇKINGÜL 2002 yılından günümüze kadar şirkete değer katarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kuruluşumuz aile şirketidir ve hiç bir yabancı ortaklığı içermemektedir.

Şirket çalışanları ve üst düzey yöneticiler bugünkü mevkilerine çekirdekten yetiştirilerek gelmişlerdir.Bütün firma çalışanları kendi konusunda birer duayendir. Bütün bu özellikler firmamızı bu konuda bir Sanat Okulu haline gelmesini sağlamıştır.

Teknolojisi,araştırma grubu (AR-GE), çalışma kalitesi , bu konudaki bilgilerimiz ve tecrübelerimiz ,çalışma ahlakı, müşteri anlayışı, verilen hizmet ve teknik servis ,güvenilirlik gibi spesifik özellikler kuruluşumuzu ön plana çıkaran olgulardır.

Yarım asırlık bir tarihi olan firmamız bu güne kadar çalıştığı sanayi kuruluşlarına bakılacak olunursa ; çalışma çizgimizin ve paletimizin ne kadar geniş olduğu gözlenebilir.